هزار برابر بیشتر به خیّر باز می‌گردد

هزار برابر بیشتر به خیّر باز می‌گردد

شناسه خبر : 44318

1396/03/21

تعداد بازدید : 333

هزار برابر بیشتر به خیّر باز می‌گردد
زهرا حسینیمتولد ۲۵ فروردین ۱۳۴۲ اهل شیراز هستم اماپس از ازدواج به بوشهر آمدم و ساکن این شهر شدم.

خانم زهرا حسینی

استان بوشهر

هزار برابر بیشتر به خیّر باز می‌گردد

 

خانم حسینی ممنون که دعوت ما را پذیرفتند. لطفاً خودتان را بیشتر برای مخاطبان کتاب معرفی نمایید. و بفرمایید که کار خیر چگونه وارد زندگی شما شد؟

زهرا حسینیمتولد ۲۵ فروردین ۱۳۴۲ اهل شیراز هستم اماپس از ازدواج به بوشهر آمدم و ساکن این شهر شدم. واقعیت اینکه شاید آمدنم به سمت کارهای خیر و نوع دوستانه ریشه در تربیت و سبک زندگی خانواده‌‌ام در دوران کودکی دارد. تا جایی که در خاطر دارم، خانواده ما قبل و بعد انقلاب اسلامی همواره به فکر نیازمندان و مردم دیگر بودند و این در فضای تربیتی ما بسیار موثر بود. این سخن به این معنا نیست ما خانواده متمولی بودیم و امثال این بلکه خصلت اصلی خانواده ما سادگی و بی‌ریایی آن بود.

بپردازیم به حوزه. با حوزه علمیه خواهران چگونه آشنا شدید؟

آشنایی من با حوزه علمیه برمی‌گردد به دوازده سال قبل و حضور در جلسات مبلغان برتر حوزه علمیه استان که به صورت هفتگی در محله برگزار می‌شد. تاثیرات و نقش این جلسات جدای از پیوند من با حوزه، نوعی مجذوب شدن را در من ایجاد کرد که به این سادگی قابل حذف شدن نیست. به واقع اعتقاد دارم کسی که با حوزه آشنا شود، یک آشنایی ماندگار و ابدی برایش شکل خواهد گرفت.

و آشنایی شما با حوزه سبب شد که وارد کارهای خیّری در حوزه علمیه خواهران شوید؟

نه، ورودم به کارهای خیر حوزه خواهران ارتباط چندانی به آشنایی‌ام با حوزه نداشت و این به نظرم این اتفاق معناداری است. یعنی برای آشنایی با کارهای خیّری حوزوی باید فعالیتی مجزا از حوزه صورت گیرد. من بعد از راه‌اندازی مجمع خیّرین حوزه علمیه خواهران در استان عضو این مجمع شدم و کمکهای نقدی خود را به حساب این مجمع ریختم و اثرات معنوی بسیار زیادی در زندگی‌ام دیدم. به عقیده من کار جامعه خیّرین حوزه‌های علمیه خواهران، کاری کمک‌رسان و البته مجزا از حوزه است و روی این مساله هم باید تاکید شود.

خانم حسینی، شما یقیناً راه‌های بسیاری برای کمک داشتید، چه شد که حوزه علمیه را برای کمک انتخاب کردید؟

دلیل انتخابم این است که ما مردم نیاز به موعظه و آشنایی با مفاهیم دین داریم و چه خوب است خودمان هم در این مسیر قدمی برداریم. من تصمیم داشتم و دارم که با سرمایه‌گذاری بر روی مساله توسعه دینی و تبلیغ اسلامی نقشی در این نظام مقدس بازی کنم.حالا که به هر دلیلی امکان تحصیل در حوزه برایم فراهم نشد و خودم نتوانستم حوزوی بشوم و تبلیغ دین از طریق دانشم کنملذا از اموالم در مسیر تبلیغ دین هزینه می‌کنم که البته هزینه نیست و هزار برابر برمی‌گردد.

خانم حسینی آرزو می‌کنیم که قدم‌تان در مسیر کمک به حوزه‌های علمیه خواهران همواره استوار باشد و سعادت تحصیل حوزوی هم نصیب‌تان شود. ممنون به خاطر حضور در این گفت‌وگو.

من هم از شما سپاسگزاری می‌کنم که با تلاش‌تان در شناساندن و معرفی حوزه و خیّرین آن امکان ورود افراد دیگر را به حوزه و جامعه خیّرین حوزه را فراهم می‌کنید. شک ندارم که این کار یکی از بزرگترین حرکات خیّری خواهد بود.

برگرفته از کتاب جلوه های عشق و ایثار